PAMJE TË RËNDA/ E filmoi live, momenti kur terroristi vret 49 myslimanët në xhami (VIDEO)
Wshtë rritur në 49 numri i viktimave nga sulmi terrorist në dy xhami në Zelandën e Re nga një komando.

Njëri prej sulmeve është transmetuar live nga njëri prej terroristëve që hyri në xhami dhe i gjeti besimtarët duke u falur. Ai tregohet i pamëshirshëm ndaj besimtarëve duke i qëlluar disa herë edhe ata që janë të shtrirë.

Pamjet janë vërtetë të rënda, ndërsa dyshohet se terroristët kanë të shkuar ushtarake dhe i përkasin grupeve të ekstremit të djathtë. /albeu.com/
Shtuar më 15/03/2019, ora 09:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori