Pamje te frikshme pas tërmetit të fortë në Kroaci, shikoni si është katandisur qyteti (VIDEO)
Një tërmet me magnitudë 6.3 të shkallës rihter ka përfshirë Kroaci vetëm pak minuta më para.

Ky është tërmeti i dytë i fuqishëm në harkun kohor të 24-orëve">24-orëve, ku ditën e djeshme u regjistrua një tjetër tërmet me magnitudë 5.2 ballë.

Lëkundjet ishin shumë të forta dhe u ndjenë dhe në disa qytete të tjera të vendit, duke shkaktuar panik te banorët.

Ndërkohë, ende nuk dihet nëse ka viktima, por tërmeti ka shkaktuar dëme madhore. /albeu.com/
Shtuar më 29/12/2020, ora 13:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori