"Paketim e transportim", si u kap çifti shqiptar i trafikantëve në Itali
Një çift shqiptar është vënë në pranga në ITali pasi akuzohet për shpërndarje të lëndëve narkotike u arrestua nga policia në Cesena.

Bashkëshortët 40 dhe 37 vjeç, u arrestuan në Savignano sul Rubicone të mërkurën pasdite vonë.

Kontrolli i Policisë ka provokuar te burri një gjendje të dukshme nervozizmi.

Për këtë arsye, policia zhvilloi kontrolle të makinës, brenda së cilës me një mbështjellje të mbyllur, u gjet kokainë.

Pas zbulimit të drogës, kërkimi u shtri edhe në shtëpinë e burrit. Dhe këtu është gruaja e tij, e cila gjithashtu që merr përsipër këtë aktivitet.

Ajo u përpoq të largohej me shpejtësi duke mbajtur një qese, brenda së cilës, nga një kontroll i operuar, u gjetën mbështjellësa të tjerë celofani të mbyllur me nxehtësi që përmbanin më shumë kokainë. Atje u gjet gjithashtu një peshore elektrike.Shtuar më 25/09/2020, ora 11:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori