Bilanc i frikshëm viktimash, vetëm sot humbën jetën 20 shtetas nga COVID-19
Pacolli: Gati dy njohje të tjera
Bexhet Pacolli, zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, po korr sukses në fushatën e njohjeve , bashkë me të edhe Kosova. Ai ka konfirmuar se ka sinjale për dy njohje të reaj pas njohjes së djeshme nga Republika e Beninit.

Krahas aktiviteteve të ngjeshura lobuese në kontinentin e Afrikës, zëvendës kryeministri i mbështetur nga zyra e tij dhe lobuesit profesional, po drejton një kampanjë të fuqishme me vendet e Oqeanisë dhe shtetet e Caricomit.

"Mund të ju konfirmojmë se kemi sinjalefuqishme se shumë shpejt do të kemi njohje nga dy vende nga Amerika Qendrore-Caricom. Për hir të respektimit të strategjisë, me emrat e këtyre dy shteteve do të ju njoftojmë me kohë", thuhet në komunikatën për media të kabinetit të Pacollit. /albeu.com/

Shtuar më 18/08/2011, ora 13:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori