Pa letra por lëviznin si pa të keq, si u arrestuan pak pas vjedhjes 3 shqiptarët
3 shqiparë kanë përfunduar në pranga pak pasi kanë vjedhur një apartament në Itali.

Ata kanë rënë në sy të policisë lokale vetëm për shkak të lëvizjeve të dyshimta që kanë bërë në lagje .

Efektivët i kërkuar letrat shqiptraëve të moshës nga 20 deri ne 30 vjec dhe ahstu zbuluan se ishin ilegalisht në vend.

Gjate kontrollit te nje cante shpine qe mbante njeri prej tyre, agjentet gjeten: një fletore, një orë, më shumë se 100 euro në monedha një dhe dy euro dhe puro. Të gjitha kapnin vlerën totale rreth 2,500 €.

Kur u pyetën se ku i kishin gjetur, tre shqiptaret u përgjigjën se ua kishin dhënë disa te te njohur.

Ata u shoqeruan në komisariat për tu marre ne pyetje, nderkohe qe vjen per te bere denoncim pronari i shtepise qe kishin vjedhur shqiptaret. Ai njohu sendet qe i ishin marre dhe u zbulua se tre shqiptaret, emrat e te cileve nuk dihen, ishin autoret.
Shtuar më 04/12/2017, ora 18:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori