Operacioni ndërkombëtar antidrogë, Lleshaj flet me superlative (FOTO LAJM)

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka reaguar pas operacionit ndërkombëtar antidrogë i koduar "Goldfinger", i cili çoi në pranga 42 persona.

Në një postim në Facebook, Lleshaj shkruan se kjo goditje provon "pjekurinë, motivimin, besueshmërinë dhe profesionalizmim e lartë të organeve tona ligjzbatuese'

"Goldfinger", operacioni i koordinuar nga EUROPOL, ku merr pjesë Policia dhe Prokuroria Shqiptare, godet fort në Europë dhe në Shqipëri. Pjesë e goditjes janë shumë pjestarë të krimit të organizuar dhe sasi të mëdha asetesh kriminale.

Kjo goditje e radhës provon pjekurinë, motivimin, besueshmërinë dhe profesionalizmim e lartë të organeve tona ligjzbatuese", shkruan Lleshaj.

Ministri Lleshaj në twitter:

"Goldfinger", operacioni i koordinuar nga EUROPOL, ku merr pjesë Policia dhe Prokuroria Shqiptare, godet fort në Europë dhe në Shqipëri. Pjesë e goditjes janë shumë pjestarë të krimit të organizuar dhe sasi të mëdha asetesh kriminale.

Kjo goditje e radhës provon pjekurinë, motivimin, besueshmërinë dhe profesionalizmim e lartë të organeve tona ligjzbatuese.
Shtuar më 26/06/2019, ora 19:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori