Ofendoi rëndë policin, kapet pas një viti shqiptari
Brënda pak orësh karabinierët e Bassano del Grappa (Vicenza) vunë në pranga dy persona të shpallur në kërkim.

pranga ka rënë shqiptari Arben Cerka, 46-vjeç, i njohur tashmë për policinë, i dënuar në maj të viti 2016 për fyerje e një zyrtari policie, dhe në qershor të vitit 2012 per ofendim të kryetarit të Paderno del Grappa.

Duke pësuar disa vepra të mëparshme për Cerka, dënimi nuk ishte pezulluar dhe tani do të duhet të bëjë dy muaj burg.

Tjetri i arrestuar është Silvano Francesco Bellei, i cili jeton në Schiavon (Vicenza), që në fund të një hetimi të Guardia di Finanza di Padova, u akuzua për mashtrim për shkak të konkurrencës. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2017, ora 19:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori