"O Sali Berisha, ti nuk e merr dot më Kavajën"
Gjyqtari Dritan Caka firmosi sot lirimin e kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi, i akuzuar për falsifikim dokumentesh. Në seancën me dyer të mbyllura dhe pa praninë e të akuzuarit Roshi, gjykata ndryshoi vendimin e “arrestit me burg” që kishte dhënë tre ditë më parë, duke caktuar ndaj tij masën e sigurisë “arrest shtëpie”.

Në një postim në profilin e tij në Facebook, Roshi shkruan se u arrestua në mes të rrugës, pa e marrë fare në pyetje dhe për këtë bën përgjegjës Sali Berishën.

"Me arrestuan ne mes te rruges, pa me marre as ne pyetje. Nxorren rrugeve letra higjenike pa asnje vlere ligjore per te me treguar si kriminel.

Avokati im italian qe eshte edhe parlamentar ne Itali me tha keshtu si ketu behej vetem ne Kamboxha!

Nje gjyq pa asnje lloj prove dhe dokumenti zyrtar po vetem idiotesi politike dhe thashetheme gazetash.

I vetmi fakt qe e kam bere publik vete eshte nje denim si minoren ne mungese dhe pa dijeni qe ne Itali eshte fshire qe ne vitin 2000!

Pra aty ku jam denuar, aty jam i pafajshem, kurse ne vendin tim arrestohem vetem sepse Sali Berisha nuk eshte denuar akoma!!!

S'ka problem! Une jam mbijetues i lindur dhe emigracioni ku kam jetuar me ka stervitur ne shume dimensione me sfidat.

Nuk kam deklaruar qe jam debuar nga Zvicra, po pse ta deklaroja kur jam debuar si mijera shqiptare pa dokumenta?!

Ça krimi eshte ky qe edhe ky ligj skandaloz qe e kane bere ata qe duhet te ishin ne burg per vrasje njerezish ne bulevard nuk e permban fare?!!

Sot jam kthyer ne shtepi me nje arrest pa lidhje fare. Po kam dashurine dhe mbeshtetjen e Kavajes me shume se kurre qe me jep krahe te luftoj dhe te fitoj.

O Sali Berisha! Ti nuk e merr dot me Kavajen, harroje dhe mua Elvis, Ervin, apo si te duash ti do me kesh perballe per te ta treguar sa here ka votime se Kavaja ty te ka debuar pergjithmone!

Edhe sikur ta nderrosh emrin ti, ne Kavaje nuk futesh dot me kurre fitimtar se Kavaja s'ta duron dot eren qe s'ta harron kurre!!!

Rrofte Kavaja dhe rrofshin kavajsit e ndershem dhe te zgjuar qe i kane syte ne balle dhe zemren top!!!". /albeu.com/
Shtuar më 16/06/2016, ora 14:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori