Numri i të prekurve shkon 76, Tirana kthehet në kryeqendër të koronavirusit
Është shtuar numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sëfundmi të dhënat më të reja duke konfirmuar se gjatë 24 orëvë të fundit janë shënuar 6 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve në 76

Deri më tani, nga koronavirusi kanë ndërruar jetë 2 persona në Shqipëri dhe qytetet më të prekura janë Tirana, Fieri dhe Durrësi.

• Tiranë 55 qytetarë
• Durrës 5 qytetarë
• Lushnje 2 qytetarë
• Elbasan 2 qytetarë
• Fier 8 qytetarë
• Rrogozhinë 2 qytetarë
• Kavajë 2 qytetarë

Shtuar më 21/03/2020, ora 11:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori