Numërohen gjysmat e kutive, Erdogan kryeson deri tani në Turqi
Deri tani janë numëruar rreth gjysmat e kutive në Turqi.

Rezultati i deritanishëm kryesohet nga Erdogani me 56 përqind të totalitvotave.

I dyti renditet Muharrem Ince i Partisë Republikane të Popullit (CHP) me 28.6%.

Podiumin e plotëson Meral Aksener e Bon Parti (Iyi Parti) me 7.4% të votave.

Më pas renditen: Selahattin Demirtas i Partisë Demokratike të Popullit (HDP)me 6.4% të totalitvotave; Temel Karamollaoglu i Partisë së Lumturisë (SP), me 0.9% të votave dhe i fundit Dogu Perinçek me 0.2% të votave. /albeu.com/
Shtuar më 24/06/2018, ora 18:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori