Mbyllet dera e negociatave për Shqipërinë
Numërohen 87% të votave, rezultati drejt barazimit (FOTO LAJM)

Derisa po përfundon procesi i numërimit të votave në Maqedoninë e Veriut rezultati duket se po shkon drejt barazimit. Albeu.com mëson se kandidatët maqedonas kanë nga 42% të votave dhe Pendarovski është para me një diferencë për më shumë se 0.52 %.

Janë numëruar 87 % të votave dhe kandidati i qeverisë Pendarovski ka marrë 42.50 % të votave ndërsa ajo e opozitës, Davkova 42.04 % të votave.

Kurse kandidati shqiptar Blerim Reka deri në këto momente ka fituar 68.820 vota.

Zgjedhjet presidentciale pritet të vazhdojnë në raundin e dytë./albeu.com/
Shtuar më 21/04/2019, ora 22:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori