Nuk përjashtohet mundësia për reshje, si pritet të jetë moti sot
Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot kryesisht të kthjellët, por që nuk përjashtohet mundësia e reshjeve në zonat e thella malore.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 08ºC në 21ºC, në zonat e ulëta nga 14ºC në 28ºC dhe në zonat bregdetare nga 17°C në 29ºC.

Era do të fryejë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Në Kosovë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot kryesisht të kthjellët, por nuk përjashtohen as mundëstë për reshje shiu në zonat malore. Sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 10ºC deri në 15ºC dhe në zonat e ulëta nga 13ºC në 19ºC.
Shtuar më 24/05/2020, ora 08:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori