"Nuk më tërheq dot zvarrë Saliu", ish-ministri kapet me Lefter Kokën
Ish-ministri i drejtësisë, Ylli Manjani i është dukur i padrejtë vendimi i Lefter Kokës për të ruajtur mandatin dhe për të mos iu bashkuar nismës së opozitës.

Manjani me anë të një statusi drejtuar Kokës ka shkrua një mesazh, duke i kërkuar që të mos bëhet tub oksigjeni i Edi Ramës.

Manjani thotë se asnjëherë nuk është vonë që të dalë përtej qëndrimeve personale.

Mesazhi i plote i Ylli Manjanit:

Lefterit…

Lefter Koka është një shok i mirë dhe kontribues politik që nga themelimi në LSI.

Sinqerisht ende nuk e mendoj që LSI mund ta humbasë këtë kontribues.

Qëndrimi i tij personal, sigurisht është i papranueshëm dhe nuk mund të zhbëjë dot vendimin politik të Opozitës përfshi këtu edhe LSI.

Ndoshta mungesa e komunikimit normal të LSI me Lefterin mund të ketë vështirsuar disi kuptueshmërinë e qëllimit të mirë të vendimit politik, për të mos qenë as fasadë dhe as tubi i oksigjenit të sundimtarëve të sotëm arrogantë.

Asnjëherë nuk është vonë për t’u ngritur mbi qëndrimet personale.

Lefteri ka ditur të dalë mbi interesat personale. Shpresoj të vijojë ta bëjë…/albue.com/
Shtuar më 20/02/2019, ora 08:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori