Nuk mbarojnë lokalet e llotove, procedohet penalisht 43-vjeçari
Policia e Tiranës ka proceduar ditën e sotme në gjendje të lirë një shtetas me iniciale F.Z për ushtrim të paligjshëm të biznesit të llotarive.

43-vjeçari ushtronte bizesin e llotarive në rrugën "Don Nikoll Marku". Të proceduarit penalisht iu sekuestruan në cilësinë e provës matëriale 11 monitorë me tastieramarkave të ndryshme, një njësi kompjuteri dhe një pajisje për shpërndarje interneti që shërbenin për të ushtruar veprimtarinë e lojrave të fatit.

Informacion paraprak:

Policia e Tiranës vijon kontrollet në të gjithë qarkun për evidentimin dhe ndëshkimin e atyre personave që vijojnë ende të ushtrojnë aktivitetin e kundraligjshëm të lojërave të fatit.

Procedohet penalisht 1 shtetas për veprën penale "Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara" dhe "Organizimi i llotarive të palejuara"

Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale 11 monitorë me tastieramarkave të ndryshme, një njësi kompjuteri dhe një pajisje interneti.

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit të Komisariatit të Policisë Nr 4, filloi procedimi penal në gjëndje të lirë për shtetasin:

– F. Z., 43 vjeç, banues në Tiranë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në lokalin nën administrimin e shtetasit F. Z në rrugën "Don Nikoll Marku", u gjetën 11 monitorë me tastieramarkave të ndryshme, një njësi kompjuteri dhe një pajisje për shpërndarje interneti që shërbenin për të ushtruar veprimtarinë e lojrave të fatit të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Kontrolle kundër aktivitetit të paligjshëm të lojrave të fatit,do të vijojnë në të gjithë qarkun e Tiranës,me qëllim parandalimin,evidentimin dhe ndëshkimin e ktij aktiviteti të kundraligjshëm.

Policia e Shtetit fton qytetarët që të denoncojnë në numrin 112 ose përmes aplikacionit "Komisariati Dixhital", çdo veprimtari të këtillë të kundraligjshme.
Shtuar më 12/07/2019, ora 17:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori