Nuk kanë fund zjarret, dy vatra edhe në pyjet e Bulqizës
Një valë zjarresh kanë përfshirë Shqipërinë në këto dy ditë duke përmeëndur këtu Lezhën, QafshTamën dhe madje edhe Dajt.

Por dy vatra zjarri janë shënuar këtë pasdite në Bulqizë.

Një në pyjet zonës së njësisë administrative Zerqan dhe një tjetër vatër në afërsi të varrezaveqytetit.

Mësohet se zjarrfikësja ndodhet në vendngjarje, e cila ka bërë të mundur vënien nën kontroll të dy vatrave të zjarreve, ndërkohë kanë nisur edhe hetimet. /albeu.com/
Shtuar më 24/03/2019, ora 20:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori