Nuk ka surpriza në Lezhë, Ndreu mposht me lehtësi "Kaubojsin"

Është mbullur votimi në bashkinë e Lezhës.

Pjerin Ndrua ka fituar me lehtësi përballë kaubojsit (Eduart Ndocajt).

Kujtojmë garën e nisi dhe kandidati i Bidjes Demokratike, Salvador Kaçaj por ai u tërhoq disa javë para 30 qershorit.

Pas numërimit të 126 kutive kandidati i PS-së ka marrë 91% të votave të përkthyera në numra 12922 vota.

Kaubojsi ka marrë vetëm 790 vota ose 6% dhe 3% ose 427 vota kanë shkuar për kandidatin e tërhequr të BD, Salvador Kaçaj. /albeu.com/

Shtuar më 01/07/2019, ora 23:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori