"Nuk ka negociata me ultimatume", Rama refuzon grevistet e Ballshit
Në ditën e 9 të grevës së urisë gratë naftëtare në Ballsh vazhdojnë qëndresën e tyre.

Ditën e djeshme ata i propozuan Ramës që të ngrihet një grup negociator dhe të bisedojë.

Kryeministri, Edi Rama, ka reaguar pas thirrjes së grave naftëtare të Ballshit të ngujuar në grevë urie, duke u kërkuar të ndalin grevën dhe të ulën në bisedime.

Rama përsërit se nuk ka negociata me presione dhe ultimatume në një familje, po ka qarje halli me logjikë e me zemër të hapur.

Rama shkruan

Unë jo vetëm nuk po hesht por po përsëris çdo ditë: Ndalni grevën dhe ulemi diskutojmë për hallin tuaj! Nuk ka negociata me presione e me ultimatume në një familje, po ka qarje halli me logjikë e me zemër të hapur! E thjeshtë: Dilni nga greva dhe do vij unë vetë tek ju menjëherë. /albeu.com/

Shtuar më 23/10/2020, ora 10:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori