"Nuk e kam vrarë unë", shqiptari mohon akuzat për të moshuarën në Itali
Një shqiptar është arrestuar në Itali pasi akuzohet se i ka marrë jetën një gruaje 91 vjecare në tentativë për ta grabitur.

Ai ka dhunuar për vdekje një 91 vjeçaren e cila është gjetur e pajetë nga vajzat e saj.

Gruaja u gjet me plagë në fytyrë, ndërsa dyshohet se u qëllua me grushte nga i riu Sergio Malaj, djali i shërbëtores.

Por ky i fundit refuzon të ketë kryer vrasjen dhe mësohet se është shprehur:

“Nuk e kam vrarë unë. Nuk kam qenë në atë banesë , kam qene në një vend tjetër”

Ishin vajzat e gruas së moshuar që e gjetën të pajetë nënën e tyre duke lajmëruar menjëherë karabinierët.

Gruaja e vjetër u gjet në dysheme në kuzhinë, sikur të kishte rënë nga një karrige, fytyra e mavijosur. Vajzat vunë re menjëherë mungesën e 100 eurove dhe disa bizhuteri.

Falë edhe pamjeve të kamerave në zonë, policia arriti menjëherë tek autori.

Ai është djali i shërbëtores së ish-mësueses, i arrestuar tanimë dhe i dërguar në burg. Sulmuesi u përpoq të shpëtonte nga rrobat e pikuara me gjak, duke i lartë në lavatriçe. /albeu.com/
Shtuar më 27/10/2019, ora 13:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori