Nuk do ta besoni në çfarë pallati jeton diktatori Kim Jong (FOTO LAJM)

Shtëpia e diktatorit të Koresë së Veriut, Kim Jong dihet se duket përbrenda pas fotografive të publikuara në media.

Kjo është vetëm një nga shtëpitë e liderit ku kalon pak nga koha e tij, pasi që për shkak që lëvizë shumë ai ka shumë shtëpi.

Këto imazhe u morën nga një fotograf i cili ishte brenda kësaj shtëpie me ministrin e jashtëm rus, Sergei Lavrov në një udhëtim në Kore.

Aty shohim kopshte të mëdha dhe shumë mirë të mbajtura, po ashtu një veturë të tipit Mercedes, ngjyrë e zezë e parkuar nën një pemë.

Prona e liderit është vetëm dy katëshe, me dritare të mëdha qelqi dhe një dizajnë shumë të thjeshtë, për të thënë minimalit.


Shtuar më 02/06/2018, ora 10:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori