Një pjesëz nga perla bregdetare e Borshit (FOTO-LAJM)

Teksa po bëhen përgatitjet e para për nisjen e sezonit të ri turstik, Borshi është një nga destinacionet e pushuesve shqiptare por jo vetëm. Bregu i detitBorshit të fton qoftë edhe për një ditë të çlodhesh pranë ujërave të kaltra, në rërën e ngrohtë apo nën hijen e tendave ekzotike të ngritura nga banorët vendas të cilat harmonizohen bukur me natyrën.

Lugina e Borshit me ullinjtë dhe portokallet që i kanë shpëtuar manisë shkatëruse të vitevetranzicionit i shtojnë ngjyrën e gjelbër dekorit blu të detit dhe qiellit që së bashku përbëjnë atë magji që gllabëron shpirtin e njeriut. Male, fushë dhe det ! Si një oaz i pakrahasueshëm klimatik dhe njëkohësisht original. /albeu.com/


Shtuar më 07/04/2014, ora 14:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori