Një ditë pasi u zgjodh kryetar i Akademisë, Gjinushi pi kafe me Ramën
Ditën e djeshme Skënder Gjinushi është zgjedhur në krye të Akademisë së Shkencave.

Sot, një ditë pas marrjes së postit, ai është parë teksa takohet me kryeministrin Edi Rama në një nga ambjentet e kafeve në kryeqytet.

Ende nuk dihet se çfarë mund të kenë qenë duke biseduar, por me siguri do të ketë të bëjë me postin e ri të Gjinushit.

Gjinushi ishte i vetëm në garë dhe arriti të mertë 35 vota pro nga nga 43 pjesmarrës në total.

Që në fillim kur Gjinushi shpalli kërkesën pati shumë polemika, sidomos nga akademiku Artan Fuga.
Shtuar më 25/05/2019, ora 13:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori