Një avion F-16, një super motor dhe një makinë e Formula 1 garojnë sëbashku: Cili fiton? (VIDEO)


Kjo është gara më e çmendur e bërë ndonjëherë. Mjetet që morën pjesë aty kushtojnë sëbashku 32 milion euro dhe gjasat që të përsëritet janë shumë të pakta.

Në një linjë, përballë një piste 400 metra të gjatë u vendosen në avion luftarak F-16, një motor garash Kaëasaki, një makinë elektrike Tesla si edhe një avion privat, Bombardier, shkruan Albeu.com.

Në fund farë, pasi përshkuan 400 metra, fitues doli motori Kaëasaki, i ndjekur nga makina e Formula 1 dhe i treti i rendit avioni luftarak.

Sigurisht, ky i fundit nuk ndaloi por i dha edhe më tepër gaz duke u ngjitur në fluturim. /albeu.com/
Shtuar më 22/09/2018, ora 14:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori