Nipi i vuri zjarrin banesës pak pas sherrit, ndërron jetë 94 vjeçari
Ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme Jashar Tafa, 94-vjeçari që u nxor nga banesa e cila ishte përfshirë nga flakët në Luz të Vogël të Kavajës dy ditë më parë.

Ai ka ndërruar jetë si pasojë e djegieve dhe plagëve të marra kur banesa e tij po shkrumbohej nga flakët.

Sipas policisë, ka dyshime se zjarrvënia në banesë e tij ka qenë e qëllimshme dhe për këtë arsye është arrestuar nipi i tij me inicialet Rr.T.

Ai dyshohet se i ka vendosur flakën shtëpisë pas një zënke me gjyshin e tij. Prokuroria ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.
Shtuar më 14/01/2021, ora 12:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori