Nga vrasjet me çekiç në prerje me shpatë, 20 vrasësit serialë më famëkeqë (FOTO LAJM)

Do t’ju prezantojmë me vrasësit serialë më famëkeqë në historinë e njerëzimit.

Ata kanë kryer krime të përbindshme përgjatë viteve dhe kur janë kapur i kanë rrëfyer pa gjë të keq.

Më poshtë, njihuni me secilin prej tyre.

Joachim Kroll "Kanibali" - Vrau 13 persona

Bruno Lüdke - Vrasës serial gjerman, mendohet se ka vrarë mbi 80 persona

Vrasësi i Zodiakut - Mister ende i pazgjidhur. Zodiaku i dërgonte letra shtypit duke i thënë se ka vrarë 37 persona

Yoo Young-Chul - Vrau me çekiç 20 persona

Alfredo Galan - Vrau 6 persona në periudhën janar-mars 2003. Te viktimat linte një letër bixhozi

Albert Fish - Vampiri i Bruklinit ka abuzuar seksualisht me 100 fëmijë dhe ka vrarë disa prej tyre

Aleksandr Pichushkin - Maniaku i çekiçit ka vrarë 61 persona me këtë mjet

Robert Berdella - Vrasës serial amerikan, i cili vrau 6 burra nga viti 1984 deri në vitin 1987

Pedro Alonso López - Përbindëshi i Andeve ka vrarë mbi 300 të mitur në Peru, Kolumbi dhe Ekuador

Joan Vila Dilme - Roja i azilit vrau 11 të moshuar

Manuel Delgado Villegas - Rrëfeu 48 vrasje, por vetëm 7 prej tyre u provuan

Ted Bundy - Vrau 36 persona në SHBA nga viti 1974 deri në vitin 1977. Por, dyshohet për më shumë se 100 vrasje

Jack Rrjepësi - Ka vrarë me thikë 5 prostituta në vitin 1888. Edhe sot nuk dihet identiteti i tij

José Rabadán - Vrau prindërit dhe motrën me një shpatë samurai dhe hanxhar, kur ishte vetëm 16 vjeç

Charles Manson - Themeloi sektin "Familja Manson", që vrau disa persona

Andrei Chikatilo, "Kasapi i Rostovit" - Vrasësi serial më famëkeq i Bashkimit Sovjetik. Ka rrëfyer 56 vrasje

Gary Leon Ridgway - Rrëmbeu, torturoi, përdhunoi dhe vrau 71 femra

Ed Gein - Ka vrarë disa femra. Gjithashtu, vidhte kufome femrash për të bërë rripa dhe zbukurime me pjesë të ndryshme të trupit

Richard Ramírez - "Vrasësi i natës" vrau 14 persona në Los Angeles në periudhën 1984-1985. /albeu.com/
Shtuar më 18/11/2018, ora 10:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori