Nga momenti në moment mund të nisë një luftë e re
Ushtria e Irakut po fillon të hyjë në zonat me popullësi kurde të cilët e shpallën para pak kohësh referandum të njëanshëm.

Sipas mediave kurde ushtria e Irakut i vshtë afruar qytetit Kerkuk dhe pritet të marrë në zotërim rafineritë me naftë.

Ndërkaq, nga momentimoment mund të shpërthejë një konflikt i armatosur.

Shpërthimi i një lufte do të thotë trazira në gjithë rajoninin pasi me miliona kurdë jetojnë edhe në Turqi e Siri./albeu.com/
Shtuar më 16/10/2017, ora 10:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori