Nga Italia në Kinë, ja vendet më të bukura ku tani nuk ka këmbë njeriu (FOTO-LAJM)

Craco, Itali
E keni menduar ndonjëherë që të braktisni qytetin apo fshatin tuaj për të mos u kthyer kurrë me atje, kjo gjë ka ndodhur në këto qytete apo fshatra që shihni në fotot më lartë që tashmë janë kthyer në vende fantazmë.

Dikur ato ishin të mbushura me shtëpi dhe shumë banorë, por tani kanë mbetur të shkreta dhe të harruara. Fshati mesjetar i Craco, në jug të Italisë, ka qenë përdorur si vend për realizimin e shumë filmave, duke përfshirë edhe "Pasioni i Krishtit" ku luan Mel Gibsoni. Ndërsa Bodie, në Kaliforni ka mbetur i shkrete nga viti 1960.

Nga Italia në Kinë, ja disa nga vende të bukura të cilat tashmë janë braktisur nga njerëzit. /albeu.com/
Shtuar më 16/08/2014, ora 17:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori