Nga 1 janari s’ka më kazino e baste, miratohet ligji për "Lojërat e fatit"
Ashtu siç ishte parashikuar, ligji për ndalimin e ‘Lojërave të fatit’, i cili i hap rrugë mbylljes së aktiviteteve të kazinove dhe basteve pas 31 dhjetorit, është miratuar ditën e sotme në seancën e Kuvendit.

Ligji në fjalë u votua me 75 vota pro, por pa votat e opozitës.

Kjo e fundit kishte paralajmëruar se nuk do të merrte pjesë në Parlament, duke bojkotuar për të disatën herë seancat plenare.
Shtuar më 25/10/2018, ora 15:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori