Nëntë ditë në terapi intensive, COVID vret një tjetër mjek
Mjeku Esat Pashaj, nga Skrapari ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 72-vjeçare.

Mësohet se doktori ishte shtruar prej 9 ditësh në spitalin në Tiranë dhe ndodhej në terapi intensive.

Gjendja e tij u rëndua, duke humbur kështu jetën.

Pak ditë më parë humbi jetën pas infektimit edhe mjeku Agron Menzelxhiu, si edhe mjekët Anibal Byberi, Arjan Pushi dhe Hysni Shkaju.

Ndërkohë numri total i viktimave ka shkuar në 396.
Shtuar më 05/10/2020, ora 09:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori