Nëna e Kacifas e inatosur me kryeministrin grek: Nuk bëri asgjë
Së fundmi nëna e Kostandinos Kacifa i cili mbeti i vrarë të dielën e 28 Tetorit nga forcat RENEA në Gjirokastër ka dhënë një intervistë për mediat greke ku ka shprehur edhe zhgënjimin nga kryeministri grek.

Sipas saj nuk ka Aleksi Tsipras nuk ka reaguar për këtë çështje madje ajo ende pret një telefonatë nga kryeministri grek.

“Pse fëmija im rri dhjetë ditë? Z. Tsipras nuk bëri asgjë. Nuk na ndihmoi fare. Ai nuk gjeti një fjalë për të thënë”, është shprehur ajo për median greke.

“A kemi votuar për të dhe çfarë bëri ai? Ne votuam për të. I thashë atij Alex, ti je në anën tonë, ndërsa ai nuk gjeti një fjalë, për të na thënë”, shprehet më tej nëna e Konstantinos Katsifas.

Nga ana tjetër ajo ka falenderuar grekët për mbështetjen që i kanë dhënë në këto ditë, ndërsa pritet që nesër djali i saj të prehet për në banesën e fundit. /albeu.com/
Shtuar më 07/11/2018, ora 14:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori