"Në media ka prostitucion", gazetari bën deklaratën e fortë (VIDEO)
Moderatori dhe gazetari i njohur Enkel Demi bëri një deklaratë të fortë në studion e emisionti ‘Tempora’.

Pyetjes nëse “Mendon se ekziston seksizimi në media?”, gazetari iu përgjigj: “Ekziston seksismi në media dhe është ambient i ndyrë. Shpesh paragjykohesh nga pamja jashtme ose nga mënyra sesi prezantohesh në kamera. Është ambient i ndyrë, ka prostituticion në media. Për fat të keq e bëjnë njerëz të njohur. Shumë shpesh viktima janë vajza të vogla po edhe djem të cilët duan të bëjnë karrierë.”

Sonila Meço: Kush janë shkaktarët?

Enkel Demi: Janë ata që kanë gjëra në dorë, pushtetin në media dhe nuk janë pronarët e medias.

Sonila Meço: E mendoj edhe unë si ty.
Shtuar më 06/03/2019, ora 11:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori