Në këtë 100-vjetor edhe Google vishet kuq e zi
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pas nënshkrimit të peticionit për përvjetorin e Pavarësisë, në këtë 100-vjetor edhe Google ka ndryshuar logon në kuq e zi. Pas nënshkrimit të peticionit për përvjetorin e Pavarësisë në datën 28 nëntor, ora 00:00 Google ka ndryshuar logon e tij me një grafikë të veçantë.

Në qendër të faqes është vendosur flamuri shqiptar kuqezi ndërsa e njëjta emblem del sërish edhe nëse kërkon diçka në google. Google e ka në praktikën e saj ndryshimin e faqes së saj dhe të gërmave të logos varësisht nga festat e ndryshme dhe aktiviteteteve ndërkombëtare. Peticioni është nënshkruar nga mbi 75 mije shqiptarë që jetojnë në trojet e tyre dhe ata që jetojnë e punojnë në vende të tjera, por dhe shokë e miq të tyre, si dhe dashamirës të Shqipërisë në këtë 100 vjetor. Por për momentin, ndryshimi i Google është vetëm për përdoruesit nga Shqipëria. /albeu.com/
Shtuar më 28/11/2012, ora 09:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian