Ndryshimet në qeveri: 2 emra nga rradhët e opozitës së re pritet t'i shtohen kabinetit
Ede pse Rama mohoi ndryshimet në kabinetin qeveritar, deputeti Lefter Maliqi ka deklaruar se pikërish do të jenë 2 emra nga rradhët e opozitës së re që do i shtohen qevverisë.

Maliqi shkruan në rrejtet sociale se Rama po blindohet nga të gjitha anët, në krah të majtë me rilindjen dhe në krah të djathtë me opozitën e re, ndërsa nuk i sheh dot me sy socialistët.

“Iku dhe një socialist. Rama shkarkon Arben Malajn si antar bordi i Bankes se Shqiperise. Rilindja si sheh dot me sy socialistet. Mqse qeveria eshte mbushur me Rilindas kemi mbi 3 fish zv.ministra sesa ministra. Burime te sigurta Rama do shtoj dhe 2 zv.Kryeministra nga Opozita e re mqse dhe keta jane njelloj si Rilindasit ,më të mire se socialistët.

Mbahu kalorës fort,po blindohesh nga të gjitha anët,krahe te majte Rilindjen,krah te djathte Opoziten e re, ushtarë rezervë të pakënaqurit e PD, kundërshtar opozitën dhe socialistët. Suksese në jetë 30 Qershori ishte test i fitores tënde të thelle. Po shkon nga fitorja ne fitore. Rama rrofte Rilindja dhe Opozita e Re,poshte Partia Socialiste”, shkruan Maliqi.


Shtuar më 16/07/2019, ora 13:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori