Ndrenika në protestë kundër shembjes së Teatrit: Rama të na lërë të qetë
Aktori i mirënjohur Robert Ndrenika, është shfaqur gjatë protestës së sotme kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.

Ai tha se kërkon mendimin e presidentit Ilir Meta dhe se Ra\ma t'i linte të qetë.

“Në këtë pikë duam edhe mendimin e Presidentit të Republikës për këtë çështje duhet ta bëjë shteti teatrin apo jo? PPP pot ë ketë dëshirë le ta bëjë teatro private sa të dojë.

E kam parë këto ditë më vëmendje këtë sallë që është lyer dhe këtë që nuk është lyër.

Kjo që nuk është vënë asnjë gozhdë për këtë unë ju siguroj se kjo do të qëndrojë edhe 70 vite të tjera.

Unë them të presim edhe 2 vjet, se ne nuk e heqim dot. Se ai do PPP se nuk ka nga vete. Të prëism dhe pastaj të vazhdojmë punën këtu. Mbasi të PPP-jë ai ne të mendojmë të bëjëm dhe të zgjedhim rrugën që duhet. Të paktën të na lerë të qetë”, tha Ndrenika. /albeu.com/

Shtuar më 02/04/2018, ora 18:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori