Ndizet Athina, deputeti grek ia plas turinjve marrëveshjen Tsiprasit (FOTO LAJM)

Situata në Athinë është ndezur jashtë mase.

Pak para se të miratohet marrëveshja ose jo e arritur dy ditë më parë, përpra parlamentit janë tubuar me mijëra njerëz, ndërsa jashtë kanë gumëzhirë turmat.

Policia ka përdorur gaz lotsjellës për të qetësuar situatën.

Ndërkaq, brenda në parlament, një deputet i Agimit të Artë, Ilias Kasiridhis ka grisur marrëveshjen e arritur dhe ia ka hedhur kreut të qeverisë Alexis Tsipras. /Albeu.com/

Shtuar më 15/07/2015, ora 22:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori