Ndërhyrja e policisë në auditore, kërkesa erdhi nga UT (FOTO LAJM)

Ndërhyrja e policisë në auditoret e Fakulteteve të Tiranës është bërë me kërkesë të drejtuesve të Universitetit.

Ndërkohë është siguruar shkresa e UniversitetitTiranës nisur për Policinë e Shtetit ku i kërkohet ndihmë dhe asistencë uniformave blu për garantimin e rendit dhe sigurisë për vijimin e procesit normal akademik, shkruan TCH.

Në shkresë thuhet se policia është e nevojshme edhe për ruajtjen nga dëmtimi i ambienteve që kanë bërë disa individë.
Shtuar më 11/01/2019, ora 11:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori