National Geographic: Kjo është e vërteta me ariun polar që tronditi botën
Të gjithve ju kujtohet video e National Geographic në të cilën shihej një ari polar në momentet e fundit,shkruan albeu.com

Sipas revistës gjendja skandaloze e tij kishte ardhur si pasojë e ngrohjes globale që kanë shkaktuar ndryshimet klimaterike.

Por sot kjo revistë e ka pranuar se e gjitha ka qenë një gënjeshtër. Sipas saj, në atë kohë nuk e menduan se kjo video do të kishte një shikueshmëri të madhe, saktësisht 2.5 miliard shikime.

E vërteta është se revista e njohur botërore nuk ka gjetur prova se ariu polar ishte në atë gjendje për shkak të ngrohjes globale por ishte i vjetër dhe i kapur nga ndonjë sëmundje.

Që nga ajo kohë ende nuk dihet me fatin e ariut polar./albeu.com
Shtuar më 03/08/2018, ora 10:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori