"Na hapën barkun! Rama shkeli Kushtetutën për Cakajn"
Pëlqej
Kryeministri, Edi Rama, nuk e ka mbajtur për "asnjë minutë" detyrën e ministrit të Jashtëm pasi ditën e sotme ai ia delegoi këtë post, Gent Cakajt.

Pas kësaj lëvizje ka ardhur edhe një reagim nga ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani.

Për Ylli Manjanin delegimi i detyrës që kryeministri Edi Rama i bëri Genti Cakajt është një shkelje e betimit Kushtetues.

Sipas ish-ministrit të drejtësisë veprimi i Ramës është abuzim i rëndë me detyrën publike.

Reagimi i Manjanit:

Asnjë surprizë!

Delegoi një detyrë Kushtetuese një zyrtari që nuk plotëson dot kushtet për t’a kryer atë.

Delegoi një detyrë që nuk delegohet sepse, është betuar se do ta ushtrojë dhe jo ta delegojë!

Ky quhet shkelje e betimit kushtetues!

Veprimi i marrjes së detyrës kushtetuese për të mos e kryer vetë është mashtrim!

Ata që e bëjnë kryejnë abuzimin më të rëndë me detyrën publike.

Na flasin dhe për Kushtetutën, pa le! Na hapën barkun!
Shtuar më 23/01/2019, ora 11:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori