Mziu pas caktimit si drejtues politik në Dibër: Marrim katër mandate
Ish-kreu demokrat i bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu është caktuar në rolin e drejtuesit politik për qarkun e Dibrës.

Pas konfirmimit nga Lulzim Basha, Mziu është shprehur për ABC se e ka mundur Edi Ramën dhe PS në çdo betejë dhe pret që sipas tij e njëjta gjë të ndodhë edhe këtë herë. Po ashtu ai ka shprehur bindjen se opozita merr katër mandateDibër.

“E kam mundur Ramën dhe PS ne çdo betejë, kështu do ndodh edhe në Dibër. Opozita do të marrë 4 mandateDibër. Pas konfirmimit tim, Olta Xhaçka ka kërkuar nga kryeministri të largohet si drejtuese politike e PS”, ka thënë ai.

Ditën e sotme u zyrtarizua dhe Tomorr Alizotin si drejtues politikqarkun Berat.Në total janë konfirmuar disa nga drejtuesit politikë në qarqe, në Shkodër, Helidon Bushati, Gazmend Bardhi në Elbasan, Enkelejd Alibeaj në Fier, Bujar Leskaj në Vlorë, Edi Paloka në Durrës, Mark Marku në Lezhë, Edmond Spaho në Korçë dhe Xhelal MziuDibër.
Shtuar më 20/01/2021, ora 13:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori