Mrekulli në Izmir, nëna dhe 4 fëmijët nxirren të gjallë nga rrënojat
Një mrekulli ka ndodhur në Izmir këtë mëngjes, ku një nënë dhe 4 fëmijët e saj u arritën të shpëtohen në apartamentin e shembur në Doğanlar.

Përpjekjet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë për afërsisht 20 persona, të cilët vlerësohet se janë bllokuar nën rrënojat e Apartamentit Doğanlar, ku 2 persona vdiqën dhe 10 njerëz u shpëtuan.

Ndërkohë 25 njerëz mbetën të vrarë në zonat bregdetare në perëndim të Turqisë nga tërmeti fatal.

Të paktën 804 njerëz janë plagosur në Turqi, tha agjencia e katastrofave e vendit.

Shtuar më 31/10/2020, ora 10:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori