Moti, ulen temperaturat, reshje edhe pėr 5 ditėt e ardhshme
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Moti i ftohtė dhe me reshje qė ka pėrfshirė Shqipėrinė pritet qė tė shoqėrojė edhe pėr pesė ditėt e ardhėshme tė gjithė territorin e vendit. Dita e shtunė ka sjelle mot me vranėsira tė shoquara edhe me shtrėngata shiu nė shume qytete dhe furtunė nė bregdet.


Sinoptikanet parashikojnė reshje shiu nė tė gjithė territorin ndėrsa reshjet e dėborės do tė bien nė zonat mbi 800 metėr nga niveli i detit, ndėrsa dita e diel do tė jetė edhe dita mė e ftohtė gjatė kėtij muaji. Temperaturat parashikohet tė ulen ndjeshėm me 6 -7 grade celsius dhe nė zonat malore ato do tė zbresin nė - 5 grade, ndėrsa nuk do tė mungojnė reshjet e dėborės dhe ngricat. Masat e ftohta sipas sinoptikaneve vijnė nga veriu i Evropės. /albeu.com/
Shtuar më 17/12/2011, ora 13:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

albeu
albeu