Moti sjell surpriza, çfarë na pret javën në vazhdim
Mëngjesi i kësaj së diele është zgjuar nën petkun e bardhë të dëborës në zonat malore të vendit.

Reshjet e dëborës kanë vijuar pothuajse për gjatë gjithë ditës në Jug-Lindje dhe Veri-Lindje, ku në Dardhë trashësia e dëborës ka arritur në 40 centimetra.

Për sa u përket zonave Qëndrore dhe Veriore paraqiten me reshje të izoluara.

Por në ditëtvijim pritet që temperatuar të rriten ndjeshëm.

Temperaturat e ajrit mbeten të ulëta në fundjavë dhe të hënën, ndërsa rritje graduale pritet për të martën dhe në vijim. /albeu.com/
Shtuar më 18/11/2018, ora 13:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori