Moti për ditën e sotme, çfarë parashikojnë sinoptikanët
Kthjellime dhe vranësira të lehta dominojnë zonat Veriore dhe Qendrore por me vranësirashpeshta mbetet ekstremi Jugor dhe Juglindja.

Pasditja sjell vranësirashpeshtazonat malore por bregdeti dhe zona e ulët vijojnë me kthjellime e vranësira kalimtare deri vonë në mbrëmje kur vranësirat afrohen në vijën bregdetare duke sjellë shira të dobët.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në të dy ekstremumet termike ditore.

Ato do të variojnë nga 7°C mëngjesi deri mbi 29°C maksimumi gjatë mesditës.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Juglindor dhe Lindor ndërsa në det gjenerohet dallgëzim 2 ballë.
Shtuar më 05/10/2018, ora 08:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori