Moti me reshje shiu dhe dëborë në Maqedoni
Gjatë ditës së sotme moti do të jetë me reshje shiu, në viset malore me dëborë, ndërkohë pasdite reshje dëbore do të ketë edhe në vendet më të ulëta.

Njëkohësisht do të regjistrohen edhe ulje të temperaturave, kështu që temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 5 gradë, ndërsa ajo maksimale nga 3 deri në 9 gradë Celsiusë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të cilat pasdite do të jenë me dëborë. Temperatura minimale do të ulet në 2 ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 5 gradë Celsiusë.

Shtuar më 26/01/2021, ora 09:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori