Moti i acartë përfshin vendin, termometri shënon -13 gradë
Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjellë temperatura të ulëta dhe reshje bore.

Dita e diel do të ketë mot kryesisht të kthejllët e vranësira kalimtare.

Reshjet e borës do të jenë me intensitet të ulët të karakterit lokal vetëm në zonat maloreveri të vendit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -13°C në 6°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi verior-verilindor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Shtuar më 17/01/2021, ora 08:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori