Morën peng dhe eliminuan Jan Prengën, gjykata vendos për grupin Hajri
Gjykata e Apelit ka rrëzuar sot kërkesën e grupit Hajri (të akuzuar për vrasjen e Jan Pregës) për lirim nga qelia duke lënë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë, “arrest me burg pa afat”.

Pesë të arrestuarit, Bajram Hajri, Leonard Hajri, Elton Hajri, Olsi Turja dhe Festim Bexhdili akuzohen se morën peng dhe ekzekutuan Jan Prengën. Policia është në kërkim të Altin Hajri.

Nga grupi i Dukagjinit është vetë-dorëzuar Ardian Doçi ndërsa në kërkim janë: Gentian Doçi, Arjan Doçi, Gentian Bleta, Aldo Majnishta dhe Korado Doda.Shtuar më 19/02/2020, ora 11:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori