Momenti kur policia hedh gazlotsjellës gjatë arrestimit të Albin Kurtit (FOTO LAJM)

Pëlqej
Policia e Kosovës ka arrestuar sot tre deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje në bazë të një urdhërarresti që u lëshua nga Gjykata Themelore e Prishtinës.

Deputetët e arrestuar Albin Kurti, Donika Kadaj dhe Albulena Haxhiu u arrestuan pasi nuk morën pjesë në seancën për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës.

Mirëpo gjatë këtij arrestimi janë lënduar edhe disa gazetar edhe disa deputet të Lëvizjes Vetëvendosjes./albeu.com/
Shtuar më 24/11/2017, ora 10:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori