Ministrja e Energjitikës shkarkon drejtorin e Albpetrolit, kush e zëvendëson
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku shkarkon drejtorin e Albpetrol Kastriot Bejtaj.

Shkarkimi i tij bëhet me motivacionin për ndryshim fryme në administrimin e kësaj kompanie.

Ndërkohë është bërë mënjëherë publik edhe emri i ri i drejtorit që do të zëvendësojë Kastriot Bejtaj i cili është Dritan Spahiu.

Vendimi është marrë nga Këshilli mbikqyrës ditën e djeshme ndërkohë që është bërë public gjatë pasdites së sotme.
Shtuar më 06/03/2019, ora 16:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori