E FUNDIT/ Rekord! COVID-19 u merr jetën 19 shqiptarëve në 24 orët e fundit
Ministria e Mbrojtjes jep detajet për tërmetin në mesnatë: Epiqendra ishte në Cërrik
Rreth orës 01:25 minuta në vendin tonë, janë ndjerë lëkundje tërmeti.

Sipas njoftimit zyrtar nga Ministria, tërmeti me magnitudë 4.5 të shkallës rihter, ishte me thellësi 20 kilometra dhe me epiqendër në Cërrik.

Njoftimi: Miremengjes! Sipas informacioneve paraprake, me date 24.09.2020 ora 01:25:10 IGJEUM ka regjistruar nje lekundje termeti me magnitude 4.5 balle me thellesi 20 km ne veriperendim te qytetit Cerrik.

Nga komunikimi me Policine e Shtetit dhe me Mbrojtjen Civile ne Prefekturen Elbasan, nuk raportohen deme apo probleme te ndryshme. Do jemi ne kontakt per info te metejshme.
Shtuar më 24/09/2020, ora 08:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori