Ministria e Drejtesisë falsifikoi dëshminë e penalitetit të Agron Geron Xhafës
Deputeti Ervin Salianji ishte i ftuar në emisionin Opinion ku ai ka bërë me dije se Ministria e drejtësisë ka falsifikuar dëshminë e penalitetit të Agron Geron Xhafës.

Deputeti madje tregoji edhe faktet e këtij falsifikimi ku publikoi dy vërtetime të gjendjes gjyqësore për shtetasit Albert Veliu dhe Agron Xhafaj.

Salianji tha në studion e Opinion, duke treguar edhe dy dokumentet live se vërtetimi i Albert Veliut është printuar me gërma kapitale, ndërsa i Agron, Geron Xhafës është realizuar me shkrim dore.

Ai u shpreh se për të verifikuar këto dy dokumente, së pari duhen parë numrat e protokollit, i cili është për të dyja, por shkrimi i emrave është i ndryshëm.Shtuar më 10/10/2018, ora 23:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori