Ministri grek: Dënimi i Dishos, zhvillim i turpshëm
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ministri i Jashtëm i Greqisë Stavros Dimas e ka cilesuar dënimin e Naum Dishos me një vit burg si një zhvillim të turpshëm për marrëdhëniet e minoritetit grek etnik në shtetin shqiptar. Duke ju përgjigjur dy deputetëve të partisë LAOS Athanasios Plevris dhe Georgios Anatolakis, ministri deklaron se kjo gjë ndikonte edhe në marrëdhëniet e dy vendeve."Departamenti është plotësisht i informuar për zhvillimet në këtë padi. Ne kemi deklaruar tashmë në mënyrë të përsëritur se dënimet Naum dishos me një vit burg është një zhvillim i turpshme për marrëdhëniet e minoritetit grek etnik në shtetin shqiptar, duke prekur, pa dyshim, dhe marrëdhëniet e dy vendeve" theksohet në deklaratën e Dimas. /albeu.com/
Shtuar më 03/03/2012, ora 12:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian