Ministri grek: Dėnimi i Dishos, zhvillim i turpshėm
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ministri i Jashtėm i Greqisė Stavros Dimas e ka cilesuar dėnimin e Naum Dishos me njė vit burg si njė zhvillim tė turpshėm pėr marrėdhėniet e minoritetit grek etnik nė shtetin shqiptar. Duke ju pėrgjigjur dy deputetėve tė partisė LAOS Athanasios Plevris dhe Georgios Anatolakis, ministri deklaron se kjo gjė ndikonte edhe nė marrėdhėniet e dy vendeve."Departamenti ėshtė plotėsisht i informuar pėr zhvillimet nė kėtė padi. Ne kemi deklaruar tashmė nė mėnyrė tė pėrsėritur se dėnimet Naum dishos me njė vit burg ėshtė njė zhvillim i turpshme pėr marrėdhėniet e minoritetit grek etnik nė shtetin shqiptar, duke prekur, pa dyshim, dhe marrėdhėniet e dy vendeve" theksohet nė deklaratėn e Dimas. /albeu.com/
Shtuar më 03/03/2012, ora 12:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.